Nabídka fotografování

Potřebujete kvalitní fotografie? Nabízím dodání produktových, dokumentačních či cestovatelských fotografií pro vaše blogy, magazíny, weby, e-shopy, kalendáře, tištěná periodika či reklamu. Fotografování je možné i nárazově, dodání upravených fotografií během několika dní.

Záruka kvality

Fotografie prodávám od roku 2002, od roku 2007 nabízím také fotografie přes různé fotobanky. Všechny dodané fotografie budou ostré, upravené, s vyretušovanými nedostatky, bez šumu a v dostatečné kvalitě pro profesionální tisk minimálně ve velikosti A4.

Produktová fotografie

Pro Vaše e-shopy či katalogy nabízím produktové fotografie v profesionální kvalitě. Možné provedení je bezestínová či stínová fotografie na bílém pozadí či fotografie na černém pozadí. Jiné barvy či barevné přechody po domluvě. Produkty mohou být do půl metru a 20 kg bez omezení, větší anebo těžší předměty dle dohody. Fotím i průhledné či lesklé předměty. Pozadí a světla si zajistím, k fotografování potřebuji alespoň 1 x 2 m prostoru, zásuvku a nachystané produkty. Reálně lze nafotit okolo 20 malých (do 20 cm) či 10 větších produktů za hodinu.

Minimální objednávka je 10 fotografií po 50 Kč za kus. Při objednávce nad 50 kusů 10 % sleva, objednávka nad 200 kusů 20 % sleva. Pro stálé odběratele a velké objednávky ceny dohodou.

Dokumentární, cestovatelské a ilustrační fotografie

Mohu nabídnout několik tisíc vysoce kvalitních fotografií ze svého archivu. Dále nabízím nafocení zajímavých lokací, exteriérů, interiérů, sběratelských předmětů či výstav. Cena za fotografie dle dohody, za akce v ČR je minimální sazba 500 Kč plus doprava. Mohu nafotit i lokace v zahraničí či zahraniční akce, cena dohodou.

V případě neexkluzivních fotografií se cena za jeden snímek pohybuje od cca 50 Kč v závislosti na užití. Exkluzivní fotografie podle náročnosti od 350 Kč. Pro objemy minimálně v desítkách fotografií či u zajímavých lokací a předmětů možná další sleva.

Speciální nabídka

Nabízím focení panoramat a HDR snímků, které umožňují fotografovat i mimo možnosti mnoha fotografů. Lze tak například fotografovat snímky o rozlišení v desítkách megapixelů, panoramata místností či panoramata pro speciální aplikace, virtuální prohlídky atd. HDR technologie podává vynikající výkon i za velmi nepříznivých světelných podmínek. Dále nabízím focení v infračerveném spektru (720 nm) a v ultrafialovém světle. Náročnost podobných akcí nelze obecně odhadnout, pro ocenění prosím zašlete svou poptávku a obratem Vám sdělím termín i cenu.

Doprava

Při focení v Praze a Brně si dopravu neúčtuji, jinak činí pro ČR doprava 2 Kč/km, vzdálenost se počítá od Brna. V případě zajímavých akcí v ČR a fotografování v zahraničí je doprava dohodou.

Reference

– portfolio na tomto webu, viz. Galerie
– portfolio na fotobankách Shutterstock, Dreamstime, IStock, 123RF a DepositPhotos
– publikace řady fotografií ve stolních i nástěných kalendářích MFP Paper, Helma a další
– publikace v časopisech a knihách Extra Lapis, Květy, Zahrádkář, Blesk Hobby a další
– focení aranžmá, vázaní květin, výstav, soukromých i muzejních sbírek

Termíny a dodání

Po dohodě lze domluvit fotografování i na druhý den, raději ale počítejte s termínem zhruba do týdne. U vzdálených lokací, zahraničí nebo focení exteriérů (závislé na počasí) je doba realizace na dohodě obou stran. Focení není vázáno na denní dobu, po dohodě lze fotografovat i mimo běžnou pracovní dobu, o víkendu či v noci.

V případě poptávek do 20 obvyklých fotografií dodám upravené fotografie do druhého dne po fotografování, u větších objednávek počítejte za každých 100 fotografií cca den, dodávku lze samozřejmě provést průběžně. Dodání je možné osobně, poštou na DVD, e-mailem či přes FTP.

Platba a záruky

Platba výhradně na fakturu na můj bankovní účet, nejsem plátce DPH. Faktury do 2.000 Kč se splatností do 14 dnů, vyšší částky se splatností 30 dnů. Na objednávky nad 10.000 Kč vyžaduji 20 % zálohu předem.

Solidní jednání a dodržování dojednaných podmínek považuji z obou stran za stěžejní. Ručím za kvalitu dodaných fotografií a v případě nespokojenosti jsem ochoten fotografie přepracovat či vrátit peníze.

Formát dodaných fotografií

Poskytuji výhradně upravené fotografie v barevném prostoru sRGB či Adobe RGB ve formátu JPEG v nejvyšší kvalitě, PNG či Tiff. Neupravené fotografie a soubory RAW zásadně neposkytuji. Archivní fotografie mohou mít rozlišení 8 a 10 megapixelů (A4/300 dpi), všechny nové fotografie mají rozlišení 16 megapixelů (A3/300 dpi). Na vyžádání lze statické objekty nafotit jako panorama v rozlišení až desítek megapixelů.

Comments are closed.